وال پست گالوانیزه

وال پست منقطع گالوانیزه

از {{model.count}}
انتخاب طول (سانتی متر):
طول (سانتی متر) را انتخاب کنید.
انتخاب ضخامت دیوار (سانتی متر):
ضخامت دیوار (سانتی متر) را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • ضخامت ورق: 2 میلیمتر
  • اندازه بال ها (لبه ها): 70 میلیمتر
  • طول: در طول های 15، 20، 30 و 40 و ابعاد سفارشی
  • جنس ورق: فولاد مبارکه اصفهان
فروشنده فروشنده: مارکت سازه
آماده ارسال ناموجود
46,000
6%
43,500 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

 وال پست منقطع گالوانیزه (Galvanized Wallpost) چیست؟  وال پست منقطع گالوانیزه (ناودانی منقطع گالوانیزه) به همراه میلگرد بستر مارکت سازه به منظور تسلیح و مقاوم سازی دیوار در زمان زلزله (طبق پیوست ششم آیین نامه 2800 زلزله) استفاده میگردد. اگرچه در سال های گذشته مقاوم سازی دیوار با نبشی ‏کشی انجام می گرفت، ولیکن به بخاطر عدم رفتار مناسب نبشی ها در زمان زلزله به دلیل اتصال در منطقه حفاظت شده تیر و عدم تسلیح دیوار در حال منسوخ شدن است. استفاده از وال پست منقطع گالوانیزه (ناودانی منقطع گالوانیزه) به همراه میلگرد بستر مارکت سازه علاوه بهبود عملکرد دیوارهای غیر سازه ای، سبب کاهش هزینه ها می گردد. لازم به ذکر است ایجاد پانچ در لبه های بال وال پست منقطع گالوانیزه (ناودانی منقطع گالوانیزه) مارکت سازه سبب اتصال مفصلی میلگرد بستر با وال پست و حذف گیره و قلاب و به طبع آن کاهش هزینه ها میگردد.لازم به ذکر است استفاده از وال پست گالوانیزه سبب جلوگیری از خوردگی در زمان بهره برداری از ساختمان میگردد. به دلیل بالا بودن فروش وال پست منقطع گالوانیزه این محصول به تولیدات مجموعه صنعتی مارکت سازه اضافه شد.

محصولات مرتبط

روش اجرای وال پست منقطع (ناودانی منقطع)

یکی از روش هاي مناسب براي اتصال دیوار به عضو قائم سازه اي، استفاده از اتصال کشویی در محل تماس، به وسیله وال پست منقطع می باشد. در این حالت استفاده از ناودانی هاي سردنورد شده فولادي در طرفین دیوار که به نحو مناسبی به عضو قائم سازه اي اتصال داده می شود، توصیه می‏شود.

والپست منقطع گالوانیزه والپست وال پست میلگرد بستر


اتصال دیوار به زیر سقف به وسیله وال پست منقطع

اتصال دیوار به زیر سقف باید به صورت اتصال لغزشی بدون اتصال مستقیم دیوار به سقف و با استفاده از مهار خارج از صفحه دیوار با قطعاتی از قبیل ناودانی اجرا شود. انتخاب نوع اتصال بستگی به وضعیت دیواري دارد که بین اعضاي قائم شامل ستون، دیوار و یا وادار مهار شده است. حداقل فاصله بالاي دیوار تا زیر سقف برابر با بیشترین دو مقدار 25 میلیمتر و حداکثر خیز دراز مدت سقف در امتداد دیوار در نظر گرفته شود. لبه بالایی دیوار را میتوان با استفاده از وال پست منقطع گالوانیزه که به طریق مناسب به سقف سازه متصل میشود مهار نمود. والپست منقطع نباید به دیوار یا وادار پیچ، میخ و یا جوش شوند. با این اتصال امکان حرکت آزادانه دیوار در درون صفحه تامین می‏ شود. فاصله بالاي دیوار تا سقف باید در حدي باشد که تیر بتواند آزادانه خیز داده و اتصالی با دیوار پیدا ننماید.

والپست منقطع گالوانیزه والپست وال پست میلگرد بستر-لازم به ذکر است به جای والپست منقطع سقفی می توان از میلگرد بستر (بست های اتصال تخت در هبلکس) استفاده کرد.

ضخامت ورق
2 میلیمتر
اندازه بال ها (لبه ها)
70 میلیمتر
طول
در طول های 15، 20، 30 و 40 و ابعاد سفارشی
جنس ورق
فولاد مبارکه اصفهان
وضعیت پانچ لبه
پانچ دارد
امکان ساخت ابعاد سفارشی
دارد
امکان اتصال میلگرد بستر
دارد
نوع سوراخ های اتصال
لوبیایی
نوع ورق
گالوانیزه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...